Últimos Filmes Adicionados

Akademi'de geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Kaan ve Burçin, elenmede Burçin Elenmişti ...Star Akademi, tüm heyecanı ve sürprizleriyle Star Akademi 01 Ağustos Pazartesi Akşamı Star TV ekranlarında Sonra Sitemizde Olucaktır Bizi Takip Edmeye Devam Ediniz..!Akademi'de geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Kaan ve Burçin, elenmede Burçin Elenmişti ...Star Akademi, tüm heyecanı ve sürprizleriyle Star Akademi 01 Ağustos Pazartesi Akşamı Star TV ekranlarında Sonra Sitemizde Olucaktır Bizi Takip Edmeye Devam Ediniz..!Akademi yarışmacılarının 3 ay boyunca yaşayacağı ve şan, dans ve çeşitli akademik eğitimler alacakları Akademi Evi Maltepe Üniversitesi-Marmara Kongre Merkezi’nde bulunan Sağlık Merkezi, yarışma için dev bir TV stüdyosuna ve yaşam alanına dönüştürüldü. Tüm mimari tasarımı mimar Emre Savaşan ve iç mimar Gamze Saygı tarafından tekrar inşa edilen Akademi Evi’nde, Amerikalı ünlü koreograf Lauren Outlow’un eğitim vermesi için 200 m2’lik yeni bir dans stüdyosu oluşturuldu.

Tüm bunların yanı sıra Akademi’nin Müzik Direktörü Attila Özdemiroğlu’nun yarışmacıların prova kayıtlarının canlı enstrümanlarla alınabileceği 80 kanal mikserli, 50 m2’lik ses stüdyosu ve Şan Eğitmeni Ayşe Sezerman’ın şan dersleri vereceği dersliklerin yanında tesiste biri kapalı, ikisi olimpik yüzme havuzu da bulunmakta... Yarışmacıların, web sayfaları, Facebook Fan Sayfaları’na ulaşımı ve yakınlarıyla yapacakları Video Chat Görüşmeleri için Akademi’ye fiber internet altyapısı taşındı.
Finalistlerin her Pazartesi akşamı canlı yayında performans sergileyeceği Akademi sahnesi, Endemol World Wide ile Endemol Türkiye Kreatif Direktörü Tamer İpek tarafından tasarlandı ve Türkiye uygulaması ise mimar Emre Savaşan tarafından gerçekleştirdi. Büyük bir proje olan Star Akademi’de bilindiği gibi hafta birincisi Elif olurken Elenecek adaylar ise Burak ve Özge oldu…
star akademi performansları,star akademi yarışmacı videoları,star akademi şarkıları dinle,star akademide çalan müzikler,star akademi 1 Ağustos performanları izle
Star Akademi’de eleme heyecanı sonunda Burçin yarışmaya veda etti. 

Bu hafta son 2’ye kalan Kaan geçtiğimiz hafta boyunca aldığı sms oyları ile yarışmada kaldı fakat gecenin sonunda tekrar son 2'ye kalmaktan kurtulamadı. Haftanın birincisi ise eğlenceli ve başarılı performansıyla Giray oldu!
Star Akademi

Star Akademi’de eleme heyecanı sonunda Burçin yarışmaya veda etti.
Bu hafta son 2’ye kalan Kaan geçtiğimiz hafta boyunca aldığı sms oyları ile yarışmada kaldı fakat gecenin sonunda tekrar son 2'ye kalmaktan kurtulamadı...

Sertab Erener, Demir Demirkan'la evleniyor mu?


Yıllardır birliktelikleriyle sanat dünyasının örnek çiftlerinden gösterilen Demir Demirkan ve Sertab Erener'in evleneceği iddia edilmişti. Jürisi olduğu Star Akademi yarışmasında duyumlara açıklık getiren Erener haber üzerine Demir Demirkan'ın kendisine "Benimle evleniyormuşsun" mesajı attığını, ikisinin de böyle bir planı olmadığını söyledi. Sertab Erener, birlikteliklerinin 15. yılını kutlayacaklarını bu haberin yanlış anlaşılmış olabileceğini, evlenmeyeceklerini kesin bir dille belirtti. 
Akademi'de geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Burak ve Özge, elenmede Özge Elenmişti Ve Burak Süpriz Dönüş Yapıp 3. Gaftayı Birinci Bitirmişti...Star Akademi, tüm heyecanı ve sürprizleriyle Star Akademi 25 Temmuz Pazartesi Akşamı Star TV ekranlarında Sonra Sitemizde Olucaktır Bizi Takip Edmeye Devam Ediniz..!
Star Akademi
İspanya, İtalya, Rusya, Almanya, Hollanda, Kanada ve Yunanistan başta olma üzere 35 farklı ülkede, 10 yıldır yayınlanmakta olan Star Akademi’nin finalistleri, akademide aldıkları eğitimlerle yeteneklerini birleştirerek başarılı birer sanatçı olabilmek için ilk adımlarını atacaklar. Star Akademi'de müzikal yeteneklerini kanıtlayarak yarışmacı olmaya hak kazanan adaylar öncelikle şan, müzik, dans, koreografi, saç, makyaj, stil, yabancı dil, spor, medya gibi kendi alanında profesyonellerden çok özel eğitimler alacaklar.


Star Akademi’nin muhteşem performansları, yarışmacıların eğitim süreçleri, aralarındaki rekabet ve dayanışma yaz boyunca sizleri Star TV ekranına bağlayacak. Star Akademi 25 Temmuz Pazartesi günü itibariyle her Pazartesi, heyecanlı gala geceleri ile saat 20:00’de, Star TV ekranlarında!

Star Akademi’de eleme heyecanı devam ediyor. Bu hafta son 2’ye kalan YouTube canavarı Kaan ve 5 yaşından beri keman çalan Burçin için Türkiye kararını verecek; sadece biri yoluna devam edebilecek. Star Akademi’nin bu haftaki Gala Gecesi’nin teması “Eller Havaya”. Baştan sona hareketli şarkılardan oluşan repertuarıyla Star Akademi, 4. gala gecesiyle 25 Haziran Pazartesi akşamı, saat 20:00’de Star TV ekranlarında!


Star Akademi
Geçtiğimiz hafta elenme riskiyle haftaya başlayan Akademi’nin en küçük yarışmacılarından Burak’ın birinciliği Akademi Evi’ndeki tüm dengeleri alt üst etti. Bu hafta son 2’ye kalan Kaan ve Burçin için ise halk oylaması devam ediyor. Kaan ve Burçin, Akademi’de aldıkları eğitime devam etmek ve Türkiye’nin starı olmak için hafta boyunca çalıştılar. 25 Haziran Pazartesi akşamı ekranlara gelecek 4. gala gecesinde, Akademi’ye ve tüm hayallerine veda edecek isim belli olacak.


Bu hafta muhteşem gala gecesinde, tüm star adayları en eğlenceli ve hareketli parçalarla canlı yayında olacaklar. “Eller Havaya” temasıyla yarışmacıların bu eğlenceli performansları sizleri de ekran başında hareketlendirirken; haftalardır hep romantik ve slow şarkılarla performans sergileyen romantik prens Levent ise hareketli şarkılardaki performanslarıyla jüri üyelerini ve tüm izleyenleri şaşırtacak. 
Zelia Kaçar 26 Kasım 1980 yılında İstanbul’da doğan Zelia Kaçar, küçük yaşlardan itibaren dergilerden yıldızları takip etmeye başladı. Başarılı bir okul hayatı geçiren Zelia Kaçar, lise yıllarında moda fotoğrafçılarının yanında asistanlık yapmaya başladı. 2 yıllık fotoğrafçılık bölümü okuyan Kaçar, daha sonra Yeditepe Üniversitesi Antropoloji bölümünü burslu kazandı. Bu dönemde Moda Bölümü'nün derslerine girdi. Üniversite yıllarında birçok ünlü markanın defilelerinde ve Alem dergisinde bağımsız olarak Moda Editörlüğü yaptı. Ardından İspanya'da 2 yıl moda eğitimi aldı. Birçok televizyon programı ve dizilerde imaj danışmanlığı yaptı. Sagaza markasını tasarımcısı olarak mesleğine devam eden tasarımcı, 2012 yılında Penelope Cruz'u bir törende kırmızı halıda giydirecek. Zelia Kaçar, Star Akademi'de İmaj Maker olarak görev yapacak.
Giray Songül
Karabüklü olan Giray Songül 22 yaşında.
7 yaşından beri gitar çalıyor. Pek çok bestesi var ve Ankara’da farklı mekanlarda sahne alıyor.
Star Akademi
Ayşe Sezerman Almanya'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümlerinden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi ile paralel götürdüğü konservatuar opera eğitimine eğildi.Opera-Şan dalında yüksek lisans derecesini ABD'de yüksek onur dereceleri ile tamamladı. ABD, Almanya, Belçika, Fransa ve Hollanda'da opera temsilleri verdi. Türkiye'de senfoni orkestraları ile konserker ve sayısız resitallerden veren sanatçı, halen solist sanatçı olarak çalıştığı İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde yirmibeşin üzerinde başrol oynamıştır. İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde solist sanatçı ve sanat danışmanı ve müdür yardımcılığı görevlerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda şan, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda ise stil bilgisi ve opera repertuarı derslerini vermektedir.
Star Akademi
Süeda Çil 1969'da Ankara'da doğdu. Tiyatro Eğitimini M.S.Ü. Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü'nde tamamladı. 1990 yılında Şehir Tiyatrosu ailesi'ne katıldı. Pek çok oyunda rol almanın yanı sıra Başar Sabuncu, Orhan Alkaya, Şükrü Türen, Neş'e Erçetin'in asitsanlığını yaptı. İlk sinema filmi olan "Sokaktaki Adam"la Ankara Film Festivali "Umut veren en iyi kadın oyuncu ve İzmir Film Festivali onur ödülü kazandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Çil aynı zamanda diksiyon eğitim seminerleri veriyor. Birçok film, sinema ve dizi projesinde de rol alan Süeda Çil, Star Akademi'de dramaturji ve güzel konuşma eğitimleri veriyor.
Star Akademi
Dünyaca ünlü bir koreograf olan Lauren Outlaw, şu ana dek Amerika, İspanya, İtalya, Rusya, Almanya, Hollanda, Kanada ve Yunanistan başta olma üzere 35 farklı ülkede, 10 yıldır yayınlanmakta olan Star Akademi’nin yurtdışı versiyonlarının da koreografisini üstlenmiştir. Outlaw; Türkiye’ye geleceği için çok mutlu olduğunu belirtirken, genç yarışmacıların, yetenekleri ile birlikte Akademi’de aldıkları eğitimleri birleştirerek sergileyecekleri performanslar ve özel koreograflar ile jüri üyelerini zorlayacaklarının altını çizdi.
Star Akademi
Duayen Sanatçı Atilla Özdemiroğlu 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara'da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve okulda(Ankara Atatürk Lisesi'nde öğrenciyken) müzik etkinliklerine katıldı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu gibi isimlerle çalıştı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü'nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.
Sertap Erener
1964 yılında doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından İstanbul Devlet Konservatuvar'ında eğitimine devam etti. Okulda da herkesce beğenilen bir sopranoydu. Mezun olduktan sonra çeşitli gruplarda vokalistlik yapmaya başladı.
Sertab Erener önce Sezen Aksu'nun vokalistliğini yaptı. Ardından da yine onun desteğiyle 1992 yılında ilk albümü "Sakin Ol"u yayınladı. Bu albümle, kendini tam olarak göstermese de herkesin dikkatini çekti. Ardından 1994'de "Lal" ve 1996'da "Sertab Gibi" albümleri ile müzik dinlemeyi seven herkese hitap etmeyi başardı.
Bu arada Sertab Erener benzersiz sesi sayesinde birçok uluslararası isimle dünya düet yapma imkanı da buldu. Jose Carreras ile klasikte de başarılı olabileceğini gösterdi. Sanatçı 1999 yılında dördüncü albümü "Sertab"ı çıkardı. Aynı dönemde Ricky Martin, Sertab'la yaptığı düete albümünün Ortadoğu baskısında yer verdi.
2000 yılında "Voice Mail" grubu ile "Zor Kadın" adlı şarkısını Akapella tarzında söyledi ve dünya listelerinde şans aradı. Aynı yılın yaz aylarında çıkan "Bu Yaz" adlı single'da Ricky Martin ile söylediği "Private Emotion" ve Yunan sanatçı Mando ile yaptığı "Aşk/Fos" adlı düetlere yer verdi.
Sertab Erener, Fikret Kızılok'un bestelediği "Kumsalda" adlı parçasıyla sunduğu son albümü "Turuncu"yu 2001 Harizan ayında çıkardı.
2003 yılında "Everyway That I Can" isimli şarkısıyla Eurovision Şarkı Yarışması birinciliğini kazandı ve hemen ardından Eurovision şarkısının single albümü ve ardından 2004 yılında tüm dünya ülkelerinde satışa çıkan ilk İngilizce albümü "No Boundaries" müzik marketlerde yerini aldı..
Ajda Pekkan
Ayşe Ajda Pekkan, 12 Şubat 1946'da İstanbul Kanatlarımın Altında'da doğdu. Babası Rıdvan Pekkan
deniz binbaşısı, annesi Nevin Dobruca ev hanımıydı. Babasının görevi dolayısıyla çocukluğu Gölcük'te, Amerikan askerlerinin ailelerinin arasında geçti. Modern bir ortamda ancak ailevi sorunlar arasında geçirilen çocukluk Ajda Pekkan'ın gençliğini etkileyen önemli bir dönem oldu. Şarkıcı olmak için büyük heves taşıyan Çamlıca Kız Lisesi öğrencisi Ajda Pekkan, kardeşi Semiramis'in de desteğiyle 1962 yılında dönemin en popüler gece klubü Çatı'nın sahibi olan İlham Gencer'e ulaştı. İlk olarak seslendirdiği Mina'nın "Il Cielo In Una Stanza" şarkısıyla kendini kabul ettirdiği Çatı gece klubünde Los Çatikos topluluğu eşliğinde bir müddet sahne çalışması yaptı. 1963 yılında bir aile dostlarının teşvikiyle Ses dergisinin, sinemaya yeni yüzler kazandırmak amacıyla açtığı kapak yıldızı yarışmasına katıldı. Ediz Hun'un erkekler dalında birinci, Hülya Koçyiğit'in bayanlar dalında ikinci olduğu yarışmada, birinci seçilen Ajda Pekkan'ın profesyonel kariyeri böylece başlamış oldu. Avrupai görünümü ve cüretkar tavırlarıyla Yeşilçam'ın gözde sanatçılarından biri olan Ajda Pekkan, beyaz perdeden gelen teklifleri değerlendirmeye başladı ve 1963 yılında "Adanalı Tayfur" ile ilk kez çıktığı kamera karşısında, 1967 yılındaki son filmi olan "Harun Reşit'in Gözdesi"ne kadar baş rollerini Ayhan Işık, Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit gibi sanatçılarla paylaştığı 47 film çevirdi. Ses kabiliyeti rol aldığı filmlerdeki yapımcıların da dikkatinden kaçmadı ve pek çok filminde şarkıcı rolü üstlendi ve çeşitli şarkılar seslendirdi. İlk filmi "Adanalı Tayfur"da seslendirdiği "Göz Göz Değdi Bana" şarkısı, arka yüzünde Öztürk Serengil'in seslendirdiği "Abidik Gubidik" şarkısıyla birlikte 45'lik plak olarak yayınlandı. Sinemaya başlamadan önce tanışıp şarkıcılık yapabilmesi için yardım istediği ve kabiliyetine ikna ettiği Fecri Ebcioğlu, sinema yıllarında da Ajda Pekkan'la irtibatını hiç koparmadı ve 1965 yılında kendine ait ilk plağı olan "Her Yerde Kar Var / 17 Yaşında" piyasaya sürüldü. Fecri Ebcioğlu'nun yabancı şarkılar üzerine Türkçe sözler yazarak ülkemize benimsettiği "aranjman" tarzının en büyük starı, Adamo'nun ünlü şarkısını yine Adamo gibi Fransız aksanıyla söyleyerek, yavaş yavaş ismini duyurmaya başladı.
Sahnelerden sinemaya geçen sanatçıların aksine, sinemadan sahneye geçen Ajda Pekkan, birkaç plak denemesinden sonra 1968 yılında çıkardığı "İki Yabancı" 45'liği ile aranjman dalında onbinlerce plak satarak satış rekoru kırdı. "Dünya Dönüyor", "Saklanbaç" ve "Üç Kalp" gibi üstüste çok başarılı plaklar yaptı. Bu yükselen trendin neticesinde yurtdışından davetler aldı ve Atina'daki Uluslarası Apollonia Müzik Festivali'nde 1968 yılında "Özleyiş" ve 1969 yılında "Perhaps One Day" şarkıları ile üstüste iki kere dördüncü olarak müzik piyasasındaki yerini sağlamlaştırdı. Barcelona'daki Akdeniz Şarkıları Festivali'nde "Ve Ben Şimdi" şarkısı ile Türkiye'yi temsil etmesi ve şarkılarının pek çok filmde fon müziği olarak kullanılması, Ajda Pekkan'ı tüm ülkede tanınır hale getirdiği gibi, ilk olarak Zeki Müren'in alt kadrosunda yer aldığı gazino sahnelerinin de aranan isimlerinden biri oldu.
Her ülkenin starlarını bünyesinde barındırmaya özen gösteren Philips firması, Türkiye'den seçtiği Ajda Pekkan'ı kanatlarının altına aldı ve kayıtları Fransa'daki stüdyolarda gerçekleştirilen, Fikret Şeneş'in sözlerini yazdığı şarkılarla, Ajda Pekkan'ın diğer şarkıcılardan bir adım öne fırladığı yıllar başladı. Üstüste gelen hit plaklarla Ajda Pekkan'ın sesi tüm ülkede keyifle dinlendiği gibi, şık giyimi, sürekli kendini yenileyen görünümü ve değişime açık tavrıyla sadece müzikte değil moda konusunda da hayranlarını sürükleyen bir ikon haline geldi. "Sensiz Yıllarda", "Yalnızlıktan Bezdim" gibi şarkılarla fırtına gibi girdiği 70'lerin ortalarında seslendirdiği "Tanrı Misafiri", "Kimler Geldi Kimler Geçti", "Hoşgör Sen", "Sana Ne Kime Ne" gibi ileride birer Ajda Pekkan klasiği haline gelecek şarkılarıyla Türkiye sınırlarını zorlamaya başladı. Bu üstün performansının sonucunda 1976 yılında Paris'in ünlü Olympia müzikholünde, pek çok şarkısının Türkçe versiyonlarını seslendirdiği, dönemin ünlü Cezayir asıllı Fransız şarkıcısı Enrico Macias'la seri konserler verdi. Bir dost toplantısında Hürriyet Gazetesi sahibi Erol Simavi'nin "Ajda Pekkan'a Star demek yetmez, ancak Süperstar dersek yerini bulur." sözüyle birlikte önce sanat çevrelerinde, sonra hayranlarının arasında, daha sonra da tüm ülkede "Süperstar" ünvanıyla anılır oldu. 1977 yılında bu ünvanını ilk kez resmileştiren, o güne kadar benzeri görülmemiş bir kapak dizaynı ve prodüksiyonla piyasaya sunulan, "Kim Ne Derse Desin", "Hancı" gibi şarkıların yer aldığı albümü "Süperstar"ı hazırladı. Aynı yıl Tokyo'daki Yamaha Müzik Festivali'nde "A Mes Amours" şarkısıyla elde ettiği başarılı netice, 1970'lerin başında yurtdışında ilk olarak bir Almanca ve daha sonra birkaç Fransızca plağı satışa sunulan Ajda Pekkan'ın 1977 ve 1978 yıllarında Fransa'da ses getiren 45'lik çalışmaları yapmasına ve sonunda "Pour Lui" isimli Fransızca albümünü hazırlamasına ön ayak oldu. Halk konserleri, sahne çalışmaları ve konuk sanatçı olarak katıldığı uluslararası organizasyonlar ile başarısını pekiştiren Ajda Pekkan, 1979 yılında "Bambaşka Biri", "Haykıracak Nefesim" gibi şarkıların yer aldığı Süperstar serisinin ikinci albümü "Süperstar 2"de kariyerinin doruğuna çıktı. 70'li yıllarda defalarca yılın sanatçısı seçildiği gibi şarkıları da liste başlarından inmedi, çeşitli ödüller kazandı.
O seneye kadar, Türkiye'yi temsil etme görevinin, eleme usulüyle belirlendiği Eurovision şarkı yarışmasına 1980 yılında atama yoluyla Ajda Pekkan seçildi. İlk önce tespit edilen 5 bestecinin şarkılarının jüri tarafından 3'e düşürülmesiyle, "Bir Dünya Ver Bana", "Olsam" ve "Pet'r oil" ile Tv ekranlarında boy gösterdi. "Pet'r oil"ın Türkiye'yi temsil etmesine karar verilen gece sonunda, ülkemizde hiç olmamış birşey oldu ve henüz plağı satışa sunulmamış bir şarkı tüm halk tarafından ezbere söylenir oldu. Kulis faaliyetlerinin yetersizliği, şarkının siyasi hicivli yapısı ve yarışma gecesindeki organizasyon bozuklukları neticesinde Ajda Pekkan bu yarışmada hayal kırıklığı yaratan bir derece aldı. Süperstar'ı bir hayli küstüren bu yarışmadan sonra bir süre dinlenme kararı alıp A.B.D.'ye yerleşti. 70'lerin sona ermesiyle birlikte pop müziğin cazibesini yitirip, alaturka ve arabeske yönelindiği yıllarda "Sen Mutlu Ol" ve "Sevdim Seni" isminde hafif müzik ve alaturka sentezi iki albüm yaptı. Ancak Süperstar'ın bir türlü içine sinmeyen ve kendi isteği doğrultusunda gerçekleşmeyen, ısmarlama olarak hazırlanan bu albümler Ajda Pekkan hayranlarının beklediği renkten ve kıvamdan uzaktı. Yerli bestecilerle çalışmaktan beklediği verimi alamayan Ajda Pekkan, 70'lerde kendi önderliğinde yükselen aranjman akımına geri döndü.
"Süperstar 83 Show"uyla sahnelerde fırtına gibi eserken, en başarılı çalışmalarında yanında olan Fikret Şeneş'le birlikte çalıştığı "Uykusuz Her Gece", "Son Yolcu" gibi şarkıların yer aldığı "Süperstar 83" albümüyle yeniden gönülleri fethetti. Reklam filmleri, Tv programları, sahne çalışmalarıyla ikinci baharını yaşayan Süperstar, 1984 yılının sonlarında yapımcılarının ve yakın çevresinin ısrarıyla dönemin popüler gruplarından Beş Yıl Önce 10 Yıl Sonra ile bir albüm hazırladı. "O Benim Dünyam" şarkısıyla yeniden çıkış yakalayan Ajda Pekkan, şarkı yorumlarındaki üstün bir performansına rağmen şarkıların özensizliği ve zorlama bir albüm olmasından dolayı, yeni ekibiyle beklediği sükseyi yapamadı. 1987 yılında Ülkü Aker ve Fikret Şeneş'in sözlerini yazdığı "Kim Olsa Anlatır", "Yalnızlık Yolcusu" gibi şarkılarla, özel hayranları için eşsiz olarak nitelenen ancak hit şarkı eksikliği nedeniyle, fazla tutulmayan "Süperstar 4" albümünü hazırladı. Sonrasında yaptığı evlilik nedeniyle aldığı müziği bırakma kararı tüm müzik severleri üzse de, müzikten ayrı geçen günlerinde yaşadığı boşluk hissi neticesinde yeniden müziğe dönüş kararı verdiği sıralarda evliliği de sona erdi.
1989 yılının son günlerinde "Ajda '90" albümünü piyasaya sürdü. Pop müziğin çıkmaza girdiği, hatta unutulduğu günlerde "Yaz Yaz Yaz" ile ortalığı kasıp kavurdu. Yarısı yerli beste, yarısı aranjman olan bu albüm, Ajda Pekkan'ın muhteşem dönüşünün bir işaretiydi adeta. Peşi sıra başlayan Rumelihisarı konserleriyle Süperstar, sevenlerini kaldığı yerden büyülemeye devam etti. '91, '93 ve '96 yıllarında çoğunlukla yerli bestecilerle çalıştığı albümleri, sivrilen bir kaç şarkı dışında beklenen ilgiyi görmedi. 90'ların ortalarına kadarki 30 senelik müzikal kariyerinde hiç toplama albüm yapmayan Ajda Pekkan'ın, hayranlarını çok memnun etse de kendi rızası dışında yayınlanan "Hoş Görsen" ve "Unutulmayanlar" albümleri piyasaya çıktı. Çeşitli sahne çalışmalarına devam ederken 1998 yılında eski şarkılarının yeni düzenlemelerini seslendirdiği "Best Of" albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Yüksek satış grafiği yakalayan bu albümün devamı niteliğinde, 2000 yılında 2 CD'den oluşan "Diva" albümü piyasaya çıktı. Bu albümde Ajda Pekkan'ın eski şarkılarının yeni yorumlarının yanı sıra, "Mutlu Bütün Şarkılar" ve "Aşka İnanma" gibi iki yeni şarkı ve kardeşi Semiramis Pekkan'ın eski şarkılarından "Dert Ortağım" ile "Bu Ne Biçim Hayat"ın da Ajda Pekkan yorumları yer aldı. Büyük başarı elde eden bu albümün şarkılarından "Bir Günah Gibi", dünyaca ünlü DJ Claude Challe'nin "Buddha Bar" serisinde yer aldı. 2000 yılında Monaco'da Monte Carlo Sporting D'été müzikholü'nde dünyaca ünlü sanatçılarla birlikte sahne alan Süperstar, bir de "Prestige de la Turquie avec Ajda Pekkan" isminde videoklip hazırladı. 60, 70 ve 80'li yıllarda pek çok filmde fon müziği olarak kullanılan Ajda Pekkan şarkılarından sonra Ajda Pekkan'ın sesi, 2001 yılı içerisinde sinemalarda gösterime giren "Cahil Periler" filminde "Bambaşka Biri" ve Meksika'da yayınlanan bir pembe dizide de "Bir Günah Gibi" şarkıları ile yer aldığı filmlere renk kattı.
2002 yılında vizyona giren "Şöhret Sandalı ismindeki sinema filminde Halil Ergün'le beraber başrolleri paylaştı. 2003 yılında Sen İste adlı single çalışmasını yayınlayan Pekkan, 2005 yılında Kanal D'de Superstar Show adlı bir televizyon programı yapmaya başladı. 2006 yılında çıkarttığı Cool Kadın adlı albümü MÜYAP tarafından Altın Plak ile ödüllendirilen Pekkan 2008 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir'i kapsayan büyük bir turneye çıktı. Turnenin ardından Aynen Öyle adlı 21. stüdyo albümünü çıkarttı.
Ajda Pekkan son olarak 2009 yılında Serdar Ortaç tarafından söz ve müziği yazılan Resim adlı single çalışmasını yayınladı.
Albümleri;
Resim (2009) Aynen Öyle (2008) Cool Kadın (2006) Diva (2000) The Best of Ajda (1998) Ajda Pekkan (1996) Ajda 93 (1993) Seni Seçtim (1991) Ajda 90 (1990) Süperstar IV (1987) Ajda Pekkan ve Beş Yıl Önce On Yıl Sonra (1985) Süperstar III (1983) Sevdim Seni (1982) Sen Mutlu Ol (1981) Süperstar II (1979) Pour Lui (1978) Süperstar (1977) La Fete A L’Olympia (1976) Ajda (1975) Ajda Pekkan Vol. III (1972) Fecri Ebcioğlu Sunar: Ajda Pekkan (1969) Ajda Pekkan (1968)
Filmleri;
Şıpsevdi (1963) Kendini Arayan Adam (1963) Adanalı Tayfur (1963) Şaşkın Baba (1963) Öpüşmek Yasak (1963) Abudik Gubidik (1964) Çanakkale Aslanları (1964) Plajda Sevişelim (1964) Kaynana Zırıltısı (1964) Avare (1964) Hızır Dede (1964) Koçum Benim (1964) Sokakların Kanunu (1964) Artık Düşman Değiliz (1965) Cici Kızlar (1965) Kart Horoz (1965) Kolla Kendini Bebek (1965) Pantolon Bankası (1965) Şaka İle Karışık (1965) Şepkemin Altındayım (1965) Yabancı Olduk Şimdi (1965) Bir Caniye Gönül Verdim (1965) Şehvetin Esiriyiz (1965) Babamız Evleniyor (1965) Sevdalı Kabadayı (1965) Taçsız Kral (1965) Dalgacı Mahmut (1965) Berduş Milyoner (1965) Helal Adanalı Celal (1965) Bir Gönül Oyunu (1965) Lafını Balla Kestim (1965) Sevinç Gözyaşları (1965) Avare Kız (1966) Kara Tren (1966) Şoför Deyip Geçmeyin (1966) Seher Vakti (1966) Ümit Sokağı (1966) Düğün Gecesi (1966) Siyah Otomobil (1966) Dişi Düşman (1966) Dağda Silah Konuşur (1966) Günah Çocuğu (1966) Affet Sevgilim (1966) Ayrılık Şarkısı (1966) Erkek Severse (1966) Harun Reşid'in Gözdesi (1967) Tatlı Günler (1969) Şöhret Sandalı (2002)
Star Akademi
Akademi'de geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Burak ve Özge, elenmede Özge Elenmişti Ve Burak Süpriz Dönüş Yapıp 3. Gaftayı Birinci Bitirmişti...
Star Akademi, tüm heyecanı ve sürprizleriyle Star Akademi 25 Temmuz Pazartesi Akşamı Star TV ekranlarında Sonra Sitemizde Olucaktır Bizi Takip Edmeye Devam Ediniz..!Star Akademi 25 Temmuz Eklendi izlemek için Aşağıdaki Linke Tıklayınız..!      


http://starakademiyenibolumizle.blogspot.com/2011/07/star-akademi-25-temmuz-izle_25.html
Star Akademi
Akademi'de geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Burak ve Özge, elenmede Özge Elenmişti Ve Burak Süpriz Dönüş Yapıp 3. Gaftayı Birinci Bitirmişti...
Star Akademi, tüm heyecanı ve sürprizleriyle Star Akademi 25 Temmuz Pazartesi Akşamı Star TV ekranlarında Sonra Sitemizde Olucaktır Bizi Takip Edmeye Devam Ediniz..!
Star Akademi’de hafta boyu devam eden halk oylamasında, Burak oyların %89’unu alınca, Akademi’ye veda eden ilk isim Özge oldu. Özge, Akademi Evi’ne ve tüm hayallerine veda ederken; elenme korkusuyla haftaya başlayan Burak ise haftanın birincisi oldu.
Star Akademi'de geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Burak ve Özge, elenme riskiyle gala gecesine başladı. Burak hafta boyunca gelen seyirci sms'lerinde tüm oyların %89'unu alarak Akademi'de kalmaya hak kazandı. Yankıları devam eden gala gecesinde, Özge ise yarışmaya ve hayallerine veda eden ilk isim oldu.

Tüm hafta Akademi Evi’nde kalmak için çalışan ve elenmenin kapısından dönen Burak, gala gecesinde gösterdiği performans ve koreografisi ile haftanın birincisi oldu. Elenme korkusuyla haftaya başlayan Burak’ın canlı yayın performansı tüm jüri üyeleri ve seyirciler tarafından büyük beğeni topladı.

Sertab Erener, Ertuğrul Özkök ve Ajda Pekkan’dan oluşan jürinin seçtiği en zayıf son 4 performansa kalanlar arasından Dila’yı yarışmacı arkadaşları, Yiğit’i ise Akademi eğitmenleri koruma altına kaldı.

Son ikiye kalan Burçin ve Kaan için ise halk oylaması devam ediyor. Burçin ve Kaan, Akademi’de aldıkları eğitime devam etmek ve Türkiye’nin starı olmak için bütün hafta çalışacaklar. Star Akademi’ye önümüzdeki hafta kimin veda edeceğine izleyiciler karar verecek.
Giray Songül
Star Akademi - Giray Songül - Kar Beyazdır Ölüm dinle 3. Bölüm 18 Temmuz 2011 Pazartesi 
Star TV'de yayınlanan Star Akademi şarkı yarışması Giray Songül Kar Beyazdır Ölüm şarkısı video izle.


Star Akademi
Akademi'de geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Burak ve Özge, elenme riskiyle gala gecesine başladı.
Burak hafta boyunca gelen seyirci sms'lerinde tüm oyların %89'unu alarak Akademi'de kalmaya hak kazandı. Bu sonuç ile Özge yarışmaya veda eden
isim oldu...
Star Akademi
Akademi'de geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Burak ve Özge, elenme riskiyle gala gecesine başlayacak. 
Burak ya da Özge, tüm heyecanı ve sürprizleriyle 18 Temmuz Pazartesi akşamı Star TV ekranlarında yayınlanacak Star Akademi Gala Gecesi'nde hayallerine veda edecek.

Burak Köse
Star Akademi elemelerinde de aynı parça ile karşımıza çıkmıştı Burak Köse bugün ise gitarsız çıktı karşımıza. Bence yine güzel yorumladı. Bakalım ilerleyen zamanlarda ne tür parçalarını dinleyeceğiz...

Star Akademi'nin ilk eleme adayları belli oldu, peki kim elenecek Özge mi, Burak mı? 18 Temmuz 2011 Pazartesi günü Akademi'nin ilk eleme sonuçları belli olacak ve bir yarışmacı Akademi'den elenecek. SMS Oylama sonuçlarına göre Özge ya da Burak'tan biri Star Akademi'ye veda edecek.
Sonuç: Özge elendi.
Star Akademi
Star Akademi'ye bu hafta bir star adayı veda edecek. Geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Burak ve Özge için tüm hafta boyunca halk oylaması devam etti. Burak ve Özge, Akademi'de aldıkları eğitime devam etmek ve Türkiye'nin yeni starı olmak için bütün hafta boyunca çalıştılar. Tüm adaylar yeni performanslarına hazırlanırken, halk oylamasına kalan Burak ve Özge, bu hafta çifte yük taşıyor. Elenme riskiyle haftaya başlayacan ikiliden biri, canlı yayının ilk dakikalarında, Akademi'ye ve tüm hayallerine veda edecek.


Yepyeni ve renkli performanslarıyla izleyici ile buluşacak star adayları, Ajda Pekkan, Ertuğul Özkök ve Sertab Erener'in karşısında ter dökecek. Geçtiğimiz hafta performansı ve kareografisi ile büyük beğeni toplayan ve haftayı birincilikle tamamlayan Elif bu hafta da birinci olabilecek mi? Jüri hangi star adayını koruma altına alacak? Star adayları hangi arkadaşının performansı arkasında duracak? Bu hafta Akademi'de elenme riski taşıyan son 2 yarışmacı kim olacak? Tüm soruların yanıtları ve daha fazlası bol sürprizli gala gecesi ile bu hafta Star Akademi'de!

Geçtiğimiz hafta canlı yayında yarışmacılarla birlikte şarkı söyleyen Sertab Erener, jüri karşısına geçerek; Ajda Pekkan ve Ertuğrul Özkök'ten tam not almıştı. Bu hafta ise yepyeni sürprizleriyle canlı yayında neler olacak diye merak ediyorsanız, Star Akademi 3. Gala Gecesi ile Star Akademi 18 Temmuz Pazartesi akşamı saat 20:00'de Star TV ekranlarında.
Burak Köse
Star Akademi elemelerinde de aynı parça ile karşımıza çıkmıştı Burak Köse bugün ise gitarsız çıktı karşımıza. Bence yine güzel yorumladı. Bakalım ilerleyen zamanlarda ne tür parçalarını dinleyeceğiz...

Jürisinde Ajda Pekkan, Sertab Erener ve Ertuğrul Özkök'ün olduğu ve Star TV'de yayınlanan Star Akademi müzik
Elif Yoldaş
Star Akademi - Elif Yoldaş - Bu Mudur dinle 2. Bölüm 11 Temmuz 2011 Pazartesi
Star TV'de yayınlanan Star Akademi şarkı yarışması Elif Yoldaş Bu Mudur şarkısı video izle.

Star Akademi
Akademi'de geçtiğimiz hafta son ikiye kalan Burak ve Özge, elenme riskiyle gala gecesine başlayacak.
Burak ya da Özge, tüm heyecanı ve sürprizleriyle 18 Temmuz Pazartesi akşamı Star TV ekranlarında yayınlanacak Star Akademi Gala Gecesi'nde hayallerine veda edecek.
Star Akademi
Star Akademi'de Eleme Heyecanı Star akademide Yapılcak Bu haftaki Elemede Siz Kim Elenir Özgemi ? Burakmı ? Anketimizi Oylaya Bilirsiniz Merakla Yeni Bölümümüzü Bekliyoruz :) DeLüÜü

Star Akademi
Star Akademi, Pazartesi gececesine damgasını vuran galasıyla konuşulmaya devam ediyor. Yankıları devam eden gala gecesinde, performansı ve kareografisi ile beğeni toplayan Elif, haftanın birincisi oldu. Sertab Erener, Ertuğrul Özkök ve Ajda Pekkan’dan oluşan jürinin en zayıf son 4 performansa kalanlar arasından Azeri kızı Elyane’yi yarışmacı arkadaşları, Burçin’i ise Akademi eğitmenleri koruma altına kaldı.

Son ikiye kalan Burak ve Özge için ise halk oylaması devam ediyor. Burak ve Özge, Akademi’de aldıkları eğitime devam etmek ve Türkiye’nin starı olmak için bütün hafta çalışacaklar. Bütün adaylar yeni şarkılarına hazırlanırken onlar çifte yük taşıyacaklar. Elenme riskiyle hafta başlayacak olan Burak ya da Özge, bir sonraki galada Star Akademi’ye veda etmek zorunda kalacak.

Akademi Evi’nde ilk elenme heyecanı dengeleri nasıl değiştirecek merakla bekleniyor

Özge Oğuzhan
Özge Oğuzhan hakkında bilgi
Star Akademi Özge Oğuzhan

Özge Oğuzhan 22 yaşında / Ankara
Suudi Arabistan’ da yaşayan Özge Türk-Arap kültürünü birleştiren bir Star olmak istiyor.
Radyo televizyon bölümü mezunu
Star Akademi
Star adaylarının tanıtım sayfaları, performans ve kamera arkası görüntüleriyle izleyicilerin ilgisini çeken web sitesi, güncelliği ile de dikkatleri çekiyor. Bu yazın en çok konuşulan yarışmasıStar Akademi, internet dünyasına da damgasını vurdu. Yarışmanın web sitesi renkli içeriği ile dikkatleri çekerken; her Pazartesi akşamı Star TV ekranlarında yayınlanan canlı gala gecelerinde de sosyal medyada çokkonuşuluyor.

Akademi Evi’nde en çok ‘Özel Sohbetler’ merak ediliyor! Ajda Pekkan, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener’den oluşan jürisinden, star adaylarının tanıtımlarına, eğitmenlerinin çok özel röportajlarından, kamera arkası görüntülerine kadargeniş bir içeriğe sahip olan Star Akademi web sitesi, yüksek bir izleyici kitlesine sahip.

Elyane Ehmedova
23 yaşında olan Elyane Ehmedova Azeri. İleride Türkiye’yi temsil eden bir star olmak ve Tarkan ile düet yapmak istiyor.
Mekiye Sevim
Mekiye Sevim 18 yaşında ve Diyarbakırlı. 9 çocuklu bir ailenin müzikle uğraşan tek üyesi. Diyarbakır Güzel Sanatlar lisesinde öğrenciliğine devam ediyor.
Dila Kalafatoğlu
Dila Kalafatoğlu. 21 yaşında. İstanbullu. Halkla ilişkiler bölümünde okuyor aynı zamanda konservatuar eğitimine de devam ediyor. Korno çalıyor.

Star Akademi
Star Akademi'de 40 bin aşkın başvuru arasından Türkiye'nin yeni star adayı olmaya hak kazanan 18 genç yarışmacı, bu akşam Star TV'de açıklanıyor.

Ön elemeyi geçen 40 gencin arasından, Sertab Erener, Ertuğrul Özkök ve Ajda Pekkan'dan oluşan jüri, 18 finalisti seçerken oldukça zorlandı. Star Akademi'de müzikal yeteneklerini kanıtlayarak yarışmacı olmaya hak kazanan 16-25 yaş aralığındaki 18 finalist, öncelikle şan, müzik, dans, koreografi, saç, makyaj, stil, yabancı dil, spor, medya gibi kendi alanında profesyonellerden çok özel eğitimler alacaklar.

Birbirinden renkli finalistlerin açıklanacağı Star Akademi Karar Günü, Bu Akşam saat 20.00'de Star'da.
Star Tv’de yeni başlayan Star Akademi yarışması ilk gün yayınlanan bölümüyle büyük ses getirdi.

Juri üyeliğini Ajda Pekkan, Sertab Erener, Atilla Özdemiroğlu ve Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök’ün yaptığı yarışmanın elemelerinde ilginç anlar yaşandı.

Yarışmacılar arasındaki Diyarbakır’dan katılan Mekiye ilk başta Süperstar Ajda Pekkan’ın "Aynen Öyle" şarkısını seslendirdi. Şarkıya sesinin yetmemesi üzerine usta gazeteci Ertuğrul Özkök yarışmacıdan Mekiye’nin ana dili olan Kürtçe şarkı söylemesini istedi.

Yarışmacının, Aynur Doğan'ın Gönül Yarası filminde selendirdiği 'Dar Hejiroke' performansını beğenen Özkök ana dilin ne kadar önemli olduğunu söyleyerek yarışmacıya övgüler yağdırdı.
Bu noktada ise asıl bomba patladı: "Şerefsiz" manşeti için Ahmet Kaya'dan mezarı başında helallik isteyen Ertuğrul Özkök, Kürt bir yarışmacıdan Kürtçe şarkı isteyip, üstüne de Anadil ile ilgili önemli vurgular yapmış oldu.

Mekiye’nin Kürtçe söylediği şarkıdaki performansı izleyenleri de kendisine hayran bıraktı.


video
Kaan Alkan
Kaan Alkan 20 yaşında Konyalı. Radyo televizyon programcılığı bölümünde okuyor. Amatör videolarıyla şimdiden kendisine internette geniş bir hayran kitlesi edinmiş.
Sare Uçar
Sare Uçar 26 yaşında ve Tekirdağlı. Kendisi aslen psikolog. Piyano ve gitar çalan Sare, üniversite yıllarında farklı müzik gruplarının vokalliğini üstlenmiş.
Burçin Cingöz
5 yaşında keman çalmaya başlayan Burçin Cingöz 18 yaşında ve Sivaslı. Babasını kaybettikten sonra annesinin desteğiyle müziğe devam etmiş. Kendi bestelerini Türkiye’ye duyurmak en büyük dileği.
Yiğit İncezeybekler
Yiğit İncezeybekler 23 yaşında  Bursalı... Kuaförlük ve cilt bakımı bölümünden mezun. Gitar çalıyor 2 yıldır kafelerde
sahne alıyor.
Burak Köse
Burak Köse 20 yaşında. Kırşehirli. Ailesi mühendis olmasını istemiş ama o müzisyen olmak istiyor. 
Gitar çalıyor
ve sesine çok güveniyor.
Star Akademi Evi’nde, şan, müzik, dans, koreografi, saç, makyaj, stil, yabancı dil, spor, medya gibi kendi alanında profesyonellerden çok özel eğitimler almaya başlayan 16 star adayını ve Akademi Evi’ndeki gelişmeleri takip etmek için Star TV’de hafta içi hergün yayınlanacak olan Star Akademi Günlükleri’ni kaçırmayın.

Akademi Evi’nde finalistler için her şey düşünüldü!Akademi yarışmacılarının 3 ay boyunca yaşayacağı ve şan, dans ve çeşitli akademik eğitimler alacakları Akademi Evi Maltepe Üniversitesi-Marmara Kongre Merkezi’nde bulunan Sağlık Merkezi, yarışma için dev bir TV stüdyosuna ve yaşam alanına dönüştürüldü. Tüm mimari tasarımı mimar Emre Savaşan ve iç mimar Gamze Saygı tarafından tekrar inşa edilen Akademi Evi’nde, Amerikalı ünlü koreograf Lauren Outlow’un eğitim vermesi için 200 m2’lik yeni bir dans stüdyosu oluşturuldu.

Tüm bunların yanı sıra Akademi’nin Müzik Direktörü Attila Özdemiroğlu’nun yarışmacıların prova kayıtlarının canlı enstrümanlarla alınabileceği 80 kanal mikserli, 50 m2’lik ses stüdyosu ve Şan Eğitmeni Ayşe Sezerman’ın şan dersleri vereceği dersliklerin yanında tesiste biri kapalı, ikisi olimpik yüzme havuzu da bulunmakta... Yarışmacıların, web sayfaları, Facebook Fan Sayfaları’na ulaşımı ve yakınlarıyla yapacakları Video Chat Görüşmeleri için Akademi’ye fiber internet altyapısı taşındı.

Link and Search

Copyright (c) 2010 Star Akademi izle, Star Akademi Yeni Bölüm izle, Son Bölüm izle | Design by Template Para Blogspot